Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry