anne® has logged 269 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Catch and Release

Catch and Release

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Life or Something Like It

Life or Something Like It

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Siberia

Siberia

2018
×
★★
Edit this entry  
26
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Hancock

Hancock

2008
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Taking Lives

Taking Lives

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Summer of Sangaile

The Summer of Sangaile

2015
×
★★
Edit this entry  
20
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Abominable

Abominable

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Elephant Queen

The Elephant Queen

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Taking Lives

Taking Lives

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Hush

Hush

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mojave Moon

Mojave Moon

1996
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
What We May Become

What We May Become

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Air Bridge

Air Bridge

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lake House

The Lake House

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Salt

Salt

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Edit this entry  
31
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Forever My Girl

Forever My Girl

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Ice Age: The Meltdown

Ice Age: The Meltdown

2006
×
★★★
Edit this entry  
29
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Safe Haven

Safe Haven

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Serenity

Serenity

2019
×
★★
Edit this entry