anne® has logged 15 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Remember Sunday

Remember Sunday

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Smash and Grab

Smash and Grab

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Purl

Purl

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Gia

Gia

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Salt

Salt

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blind Dating

Blind Dating

2006
×
★★½
Edit this entry  
05
Life or Something Like It

Life or Something Like It

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry