sandrocorvetto has logged 122 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Heat

Heat

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Who Can Kill a Child?

Who Can Kill a Child?

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Under the Skin

Under the Skin

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Perfect Dictatorship

The Perfect Dictatorship

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Constantine: City of Demons - The Movie

Constantine: City of Demons - The Movie

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tales from the Hood 2

Tales from the Hood 2

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Monster Party

Monster Party

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
An Unexpected Love

An Unexpected Love

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Searching

Searching

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wife

The Wife

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Women Who Kill

Women Who Kill

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Madame

Madame

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Maus

The Maus

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Crossroads

Crossroads

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lost River

Lost River

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
No Pussy, No Groupie

No Pussy, No Groupie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ruben Blades Is Not My Name

Ruben Blades Is Not My Name

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Devil in a Blue Dress

Devil in a Blue Dress

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Terminal

Terminal

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Strange Love of Martha Ivers

The Strange Love of Martha Ivers

1946
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Last Shift

Last Shift

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Serial Killing 101

Serial Killing 101

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Truth in Journalism

Truth in Journalism

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★½
Edit this entry  
06
Caiga quien caiga

Caiga quien caiga

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bad Samaritan

Bad Samaritan

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tag

Tag

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Innocent

The Innocent

2013
×
★★
Read the review Edit this entry