Sort by

sandrocorvetto has logged 157 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
After the Wedding

After the Wedding

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Revolution and Land

Revolution and Land

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tully

Tully

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Wounds

Wounds

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cape Fear

Cape Fear

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Chicuarotes

Chicuarotes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Motive

The Motive

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Incident

The Incident

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Bullet Head

Bullet Head

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Graduation Day

Graduation Day

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Climax

Climax

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Burn

Burn

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Falling Inn Love

Falling Inn Love

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dark Heaven

Dark Heaven

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Treehouse

Treehouse

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Down

Down

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
New Year, New You

New Year, New You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry