• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★★

  • Steve Jobs

    ★★★

  • The Lobster

    ★★★

  • In a World...

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★

  • Skyfall

    ★★

  • Argo

    ★★★★½

  • Looper

    ★★★★½

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★

  • Beasts of the Southern Wild

    ★★★½

  • Safety Not Guaranteed

    ★★½

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★★

  • Bachelorette

    ★★

  • Take This Waltz

    ★★★½

  • The Muppets

  • Our Idiot Brother

    ★★★

  • Bridesmaids

    ★★★★★

  • Margin Call

    ★★★½

  • Submarine

    ★★★★½

  • Bill Cunningham New York

    ★★★★

  • Cloverfield

    ★★★★

  • Knocked Up

    ★★★★

  • The Life Aquatic with Steve Zissou

    ★★★★½

  • The Kid Stays in the Picture

    ★★★★

  • Being John Malkovich

    ★★★★★

  • The Shining

    ★★★★½

  • The Godfather