• Tenet

    ★★★

  • Project Power

    ★½

  • Deliver Us from Evil

    ★★★

  • Steel Rain 2: Summit

    ★½

  • Extraction

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • The Man Standing Next

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Moonlit Winter

    ★★★½

  • Tazza: One Eyed Jack

  • Joker

    ★★★★

  • EXIT

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Svaha: The Sixth Finger

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Extreme Job

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Ralph Breaks the Internet

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Dark Figure of Crime

    ★★★

  • Venom

    ★★

  • The Predator

  • Along with the Gods: The Last 49 Days

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Burning

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • Black Panther

    ★★½

  • Searching

    ★★★½

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★½

  • 1987: When the Day Comes

    ★★★½

  • Steel Rain

    ★★★½

  • Along with the Gods: The Two Worlds

    ★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Justice League

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★★½

  • The Fortress

    ★★★★

  • The Outlaws

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★

  • Midnight Runners

    ★★★

  • A Taxi Driver

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Transformers: The Last Knight

  • Wonder Woman

    ★★½

  • The Sheriff In Town

    ★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Gifted

    ★★★

  • Life

    ★★

  • Kong: Skull Island

    ★½

  • Beauty and the Beast

    ★★

  • Logan

    ★★★½

  • The Lego Batman Movie

  • Get Out

    ★★★½

  • The King

    ★★½