Sort by

bethany has logged 255 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Starstruck

Starstruck

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
One Summer

One Summer

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Weepah Way For Now

Weepah Way For Now

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Object of My Affection

The Object of My Affection

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Olive, the Other Reindeer

Olive, the Other Reindeer

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Edit this entry  
19
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Grandma Got Run Over by a Reindeer

Grandma Got Run Over by a Reindeer

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Ice Princess

Ice Princess

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Princess for Christmas

A Princess for Christmas

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Happy Christmas

Happy Christmas

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
It's Christmastime Again, Charlie Brown

It's Christmastime Again, Charlie Brown

1992
×
Read the review Edit this entry  
08
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Read the review Edit this entry  
06
My Little Pony: A Very Minty Christmas

My Little Pony: A Very Minty Christmas

2005
×
Read the review Edit this entry  
28
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Speed

Speed

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Turkey Drop

Turkey Drop

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Only You

Only You

1994
×
★★½
Edit this entry  
21
Mannequin

Mannequin

1987
×
★★★
Edit this entry  
20
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Debut

The Debut

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Barbie: Princess Adventure

Barbie: Princess Adventure

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Colette

Colette

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Red Shoes and the Seven Dwarfs

Red Shoes and the Seven Dwarfs

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Plus One

Plus One

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Barbie: Big City, Big Dreams

Barbie: Big City, Big Dreams

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
½
Read the review Edit this entry