• Happiest Season

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • TFW No GF

  • Normal People

    ★★★★★

  • I Still Believe

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Onward

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★½

  • Brahms: The Boy II

    ½

  • Emma.

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ½

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • The Rhythm Section

    ★★

  • Downhill

    ★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • The Turning

    ½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Underwater

    ★★½

  • Like a Boss

  • The Grudge

    ½

  • Dolittle

    ★★

  • Good Newwz

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Cats

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★½

  • 1917

    ★★

  • The Gentlemen

    ½

  • Spies in Disguise

    ★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Frozen II

    ★½

  • Last Christmas

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Black and Blue

    ★½

  • Countdown

    ★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

  • The Addams Family

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

  • War

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★½

  • Unbelievable

  • Lucy in the Sky

    ★★★½

  • Harriet

    ★½

  • Downton Abbey

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Abominable

    ★★

  • Just Mercy

    ★★★

  • Hustlers

  • Joker

    ★★½

  • First Cow

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Judy

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • RUSH: Cinema Strangiato 2019

    ★★★★★

  • It Chapter Two

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★★★