Gabriel has logged 288 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cats

Cats

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Breathless

Breathless

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Satantango

Satantango

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cats

Cats

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Wobble Palace

Wobble Palace

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kaboom

Kaboom

2010
×
Read the review Edit this entry  
21
Heaven Help Us

Heaven Help Us

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Cats

Cats

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Public Speaking

Public Speaking

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jane Eyre

Jane Eyre

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Playmobil: The Movie

Playmobil: The Movie

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Frozen II

Frozen II

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Elf

Elf

2003
×
Read the review Edit this entry  
30
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Via

Via

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Countdown

Countdown

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black and Blue

Black and Blue

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
By the Grace of God

By the Grace of God

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Harriet

Harriet

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
Read the review Edit this entry