• Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Titane

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Red Dot

    ★★

  • All My Friends Are Dead

    ★★

  • Cadaver

    ★★

  • The Old Ways

    ★★★

  • The Scary House

    ★★½

  • The Monopoly of Violence

    ★★★½

  • Antebellum

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★½

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★★

  • The Hater

    ★★★★

  • Brahms: The Boy II

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • His House

    ★★★★

  • The Grudge

  • Eli

    ★★½

  • Street Flow

    ★★½

  • In the Tall Grass

  • The Platform

    ★★

  • The Influence

    ★★

  • Les Misérables

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Wounds

    ★★★½

  • The Perfection

    ★★½

  • Truth or Dare

    ★★

  • Ghostland

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Gerald's Game

    ★★

  • Annabelle: Creation

    ★★

  • Okja

    ★★★½

  • Veronica

    ★★★

  • Alone

    ★★★

  • Berlin Syndrome

    ★★★½

  • Clinical

    ★★★

  • Split

    ★★★

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Hush

    ★★

  • Contracted: Phase II

    ★★½

  • The Invitation

    ★★★½

  • Grace

    ★½

  • The Devil's Hand

    ★★½

  • Gone Girl

    ★★★

  • Mommy

    ★★★★

  • Tom at the Farm

    ★★★½

  • Contracted

    ★★★

  • The Tall Man

    ★★★★

  • The Awakening

    ★★

  • A Nightmare on Elm Street

    ★★★

  • Shutter Island

    ★★★

  • Friday the 13th

    ★★

  • The Uninvited

    ★★½

  • The Unborn

  • Changeling

    ★★½

  • Satan

  • The Real Da Vinci Code

    ★★½

  • The Glass House

    ★★★