sam has logged 23 entries for films during June 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Edit this entry  
29
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Scream 3

Scream 3

2000
×
Read the review Edit this entry  
06
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry