Sort by

sanxavierr has logged 89 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★★
Edit this entry  
30
Gundala

Gundala

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
20th Century Girl

20th Century Girl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Miracle in Cell No. 7

Miracle in Cell No. 7

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
I Can't Think Straight

I Can't Think Straight

2008
×
★★★
Edit this entry  
03
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
01
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Edit this entry  
01
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Edit this entry  
29
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
26
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hachi: A Dog's Tale

Hachi: A Dog's Tale

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Groot's Pursuit

Groot's Pursuit

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
Groot's First Steps

Groot's First Steps

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
The Little Guy

The Little Guy

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Magnum Opus

Magnum Opus

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Groot Takes a Bath

Groot Takes a Bath

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
08
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Edit this entry  
07
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Crush

Crush

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
You Can Live Forever

You Can Live Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Notes on a Scandal

Notes on a Scandal

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Purple Hearts

Purple Hearts

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry