Sort by
  • Jawan

    ★★★★★

  • Guns & Gulaabs

    ★★★½

  • Abar Proloy

    ★½

  • Heart of Stone

    ½

  • Kaalkoot

    ★½

  • Bawaal

    ½

  • Cobweb

    ★★½

  • Kohrra

    ★★★½

  • Maaveeran

    ★★★½

  • Blind

    ½

  • Adhura

    ★★½

  • Shohorer Ushnotomo Din E

    ½

  • Satyaprem Ki Katha

    ★★

  • Delete

    ★★★

  • Asvins

    ★★★½

  • Adipurush

    ½

  • Black Mirror: Demon 79

    ★★★

  • Black Mirror: Mazey Day

  • Black Mirror: Loch Henry

    ★★★½

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★★★

  • Black Mirror: Beyond the Sea

    ★★★★

  • They Cloned Tyrone

    ★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★

  • Por Thozhil

    ★★★

  • Bloody Daddy

    ★½

  • Extraction 2

    ★★

  • Mumbaikar

    ½

  • Scoop

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Boo

    ½

  • Sirf Ek Bandaa Kaafi Hai

    ★★★

  • Kathal

    ★½

  • Modern Love Chennai

    ★★★½

  • Dahaad

    ★★★

  • Afwaah

    ★★

  • 2018

    ★★★½

  • Shabash Feluda: Gangtokey Gondogol

    ½

  • The Kerala Story

    ½

  • Ponniyin Selvan: Part II

    ★★★½

  • Pachuvum Athbhuthavilakkum

    ★★★

  • Love & Death

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • Kisi Ka Bhai... Kisi Ki Jaan

  • Drops of God

    ★★★★

  • Virupaksha

    ½

  • Dead Ringers

    ★★★½

  • Tooth Pari: When Love Bites

    ★★½

  • Ghosted

    ★½

  • Mrs. Undercover

  • The Eken: Ruddhaswas Rajasthan

    ★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • Gumraah

  • Jubilee

    ★★★★

  • BEEF

    ★★★★

  • The Pope's Exorcist

  • Hunger

    ★★★½

  • War Sailor

    ★★★★

  • Copycat Killer

    ★★★★

  • Gaslight

  • Viduthalai: Part I

    ★★★★½

  • Bholaa

    ★½

  • Dasara

    ★½

  • Rahul Talks to People

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★½

  • Bheed

    ★★★

  • Chor Nikal Ke Bhaga

  • Purusha Pretham

    ★★★★

  • Mrs. Chatterjee Vs Norway

    ★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★½

  • Making of The Last of Us

  • Thuramukham

    ★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½