Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
The House at the End of Time

The House at the End of Time

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Edit this entry  
26
Dark Water

Dark Water

2002
×
★★★½
Edit this entry  
26
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Strangers

The Strangers

2008
×
★½
Edit this entry  
26
The Forest

The Forest

2016
×
Edit this entry  
25
Kannur Squad

Kannur Squad

2023
×
★★
Edit this entry  
25
Leo

Leo

2023
×
★★★½
Edit this entry  
25
Decoys

Decoys

2004
×
★½
Edit this entry  
25
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★½
Edit this entry  
23
Teeth

Teeth

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love in a Puff

Love in a Puff

2010
×
Read the review Edit this entry  
13
Slither

Slither

2006
×
★★★½
Edit this entry  
11
Tarokar Mrityu

Tarokar Mrityu

2023
×
★½
Edit this entry  
11
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Edit this entry  
11
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Eureka

Eureka

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mädchen in Uniform

Mädchen in Uniform

1931
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Killer

The Killer

2023
×
★★★½
Edit this entry  
10
OMG 2

OMG 2

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Castle of Purity

Castle of Purity

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dark Night, Calcutta

Dark Night, Calcutta

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
City of Pirates

City of Pirates

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Knocking

Knocking

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
The Counterfeit Coin

The Counterfeit Coin

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Copenhagen Dreams

Copenhagen Dreams

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Endless

The Endless

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Rome, Open City

Rome, Open City

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Twenty Years Later

Twenty Years Later

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Il Posto

Il Posto

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Mountain Side

Black Mountain Side

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
White Noise

White Noise

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Rose King

The Rose King

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Naanu Avanalla... Avalu

Naanu Avanalla... Avalu

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
05
One Way or Another

One Way or Another

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Ashik Kerib

Ashik Kerib

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
04
In the Forest... Again

In the Forest... Again

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Chamaram

Chamaram

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Adalen 31

Adalen 31

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Superhost

Superhost

2021
×
★½
Edit this entry  
03
Gaman

Gaman

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Losing Ground

Losing Ground

1982
×
★★★★½
Edit this entry