Sort by
  • This Place Rules

    ★★★

  • Babylon

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • The Good Nurse

    ★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★½

  • Blonde

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★½

  • Empire of Light

    ★★

  • Athena

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • White Noise

    ★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★

  • Thirteen Lives

    ★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • The Gray Man

  • Bullet Train

    ★★

  • Hustle

    ★★★

  • What Is a Woman?

  • Elvis

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Men

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Kanye West: DONDA Experience Performance 2 22 22

  • This Much I Know to Be True

    ★★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Fresh

    ★★½

  • The House

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★

  • Eternals

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Wolf

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Becoming Cousteau

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½