Sort by

Santi has logged 262 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
good kid, m.A.A.d city

good kid, m.A.A.d city

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spartacus

Spartacus

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hourglass

Hourglass

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Songbird

Songbird

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Encanto

Encanto

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Shadows

Shadows

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Doors

The Doors

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
From Hell

From Hell

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Alexander

Alexander

2004
×
★½
Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Skeleton Dance

The Skeleton Dance

1929
×
★★★
Edit this entry  
03
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Parasyte -the maxim-

Parasyte -the maxim-

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Waterloo

Waterloo

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Endless

Endless

2016
×
Edit this entry  
25
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
½
Read the review Edit this entry