RSS feed for saoircialite
  • Hamilton

    ★★★★★

  • The High Note

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★½

  • Love Wedding Repeat

    ★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ½

  • Horse Girl

    ★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ½

  • Noelle

    ★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ½

  • The Assistant

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Toy Story 4

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Poms

  • Wine Country

    ½

  • Avengers: Endgame

    ½

  • Long Shot

  • Triple Frontier

    ★½

  • The Souvenir

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • A Dog's Way Home

    ½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Instant Family

    ★★★

  • The Princess Switch

    ½

  • Bird Box

    ★★★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★½

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★½

  • Widows

    ★★★★★

  • Life Itself

    ★★★★

  • Teen Spirit

    ★★★

  • Gloria Bell

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Greta

    ★★

  • Vox Lux

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Spy Who Dumped Me

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Set It Up

    ★★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Tag

    ★★★★

  • Adrift

    ½