Sort by
  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • Disenchanted

    ★½

  • Spirited

    ★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Spirited Away: Live on Stage

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • New Gods: Nezha Reborn

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Cats

  • Musical Utena ~ Blooming Rose of Deepest Black

    ★★★★½

  • Klaus

  • Knives Out

    ★★★★

  • NiNoKuni

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★★

  • Toy Story 4

  • Parasite

    ★★★★

  • Aladdin

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

  • Penguin Highway

    ★★★★★

  • One Crazy Summer: A Look Back at Gravity Falls

    ★★★★★

  • Incredibles 2

  • Musical Utena ~ Bud of the White Rose

    ★★★★★

  • Eighth Grade

  • The Greatest Showman

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • It

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Mary and the Witch's Flower

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★½

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★★

  • Better Watch Out

    ★★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★½

  • La La Land

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★½

  • Your Name.

    ★★★½

  • Finding Dory

  • Train to Busan

    ★★★★★

  • Over the Garden Wall

    ★★★★★

  • Song of the Sea

    ★★★★★

  • Elisabeth: The Rondo of Love & Death

    ★★★★★

  • When Marnie Was There

  • Twin Peaks: The Missing Pieces

  • The Tale of the Princess Kaguya

    ★★★★½

  • Frozen

    ★★★★

  • The Kingdom of Dreams and Madness

  • The Wind Rises

  • Monsters University

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ★★★★

  • Life of Pi

    ★★★★★

  • ParaNorman

    ★★★★

  • Brave

  • Room 237

    ★★★½

  • Beasts of the Southern Wild

    ★★★★