• Frozen II

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • Tender

  • Rebooted

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • In the Tall Grass

    ½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Abominable

    ★★★

  • Just Mercy

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Babyteeth

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Hair Love

  • Pocketering

  • Descendants 3

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • A Morning Ritual

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • The Grave of St. Oran

  • Men in Black: International

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Playmobil: The Movie

  • Elders

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Ma

  • Murder Mystery

    ★★½

  • L'Observateur

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★½

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Wine Country

    ★★

  • The Last Summer

    ★½

  • UglyDolls

  • Swallow

    ★★★½

  • This Perfect Day

  • Peach

  • I Am Easy to Find

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Little Birds

  • Someone Great

    ★★★

  • The Perfect Date

  • Blackwood

  • Shazam!

    ★★★

  • The Lift

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Wakey Wakey

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Selah and the Spades

    ★★★★

  • Knock Down the House

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • I Am Mother

    ★★★½

  • Kitbull

  • Fyre

    ★★½