• Cinderella

  • Annette

  • Luca

    ★★½

  • In the Heights

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Cruella

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★

  • Soul

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

  • Little Women

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Booksmart

    ★★½

  • A Hairy Tale

    ★½

  • Just 6.5

  • The Warden

    ★½

  • Miles Davis: Birth of the Cool

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Green Book

    ★★½

  • Life Itself

    ★★

  • Beautiful Boy

    ★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★

  • Burning

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Climax

    ★★★

  • Patrick Melrose

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★½

  • Game Night

    ½

  • Bomb: A Love Story

    ½

  • Love, Simon

    ★★½

  • Red Sparrow

  • Annihilation

    ★★½

  • When We First Met

    ½

  • Cold Sweat

  • Tully

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Wildlife

    ★★

  • Maze Runner: The Death Cure

  • Phantom Thread

    ★★★★½