Sort by

Sara has logged 236 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Marshall

Marshall

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bernie

Bernie

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
La Maison en Petits Cubes

La Maison en Petits Cubes

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
To Rome with Love

To Rome with Love

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
WarGames

WarGames

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cars

Cars

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry