• Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★½

  • Trolls World Tour

    ★★

  • Mulan

    ★★

  • Hillary

    ★★★★

  • Onward

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Downhill

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Miss Americana

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★★½

  • Noelle

  • Frozen II

  • Let It Snow

  • The Addams Family

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Saria

    ★★★½

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ½

  • Judy

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Hair Love

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★★

  • The Lion King

  • Daughter

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★

  • Maestro

    ★★★

  • Memorable

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Men in Black: International

  • Dark Phoenix

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

  • Brightburn

  • Aladdin

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Plus One

  • The Neighbors' Window

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Someone Great

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Stuber

    ★★★

  • Good Boys

    ★★★