• All Eyes Off Me

    ★★★½

  • The Most Beautiful Boy in the World

    ★★★★

  • Antigone, How Dare We!

    ★½

  • Adult Material

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★

  • What The Durrells Did Next

  • Only You

  • Summer 1993

    ★★★★★

  • People That Are Not Me

  • Irrational Man

    ★★½

  • Youth

  • Unbroken

    ½

  • To Rome with Love

    ★★½

  • Woman Without Piano

    ★★★

  • Salvador Allende

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★½

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★½

  • Dogville

    ★★★

  • Hollywood Ending

  • Dancer in the Dark

    ★★★★

  • Celebrity

    ★★

  • Gummo

    ★★★★

  • Nowhere

    ★★★★½

  • Martin (Hache)

    ★★★★★

  • Hi, Are You Alone?

    ★★★

  • Clueless

  • The Living End

    ★★★½

  • Death Becomes Her

    ★★★½

  • Cry-Baby

  • Radio Days

    ★★

  • Matador

  • Rapture

    ★★★★★

  • The National Shotgun

  • Theorem

    ★★★