saracse has logged 27 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Adult Material

Adult Material

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Youth

Youth

2015
×
Edit this entry  
03
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Edit this entry  
02
Clueless

Clueless

1995
×
Edit this entry  
01
What The Durrells Did Next

What The Durrells Did Next

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Only You

Only You

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
Read the review Edit this entry  
24
Salvador Allende

Salvador Allende

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
People That Are Not Me

People That Are Not Me

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
All Eyes Off Me

All Eyes Off Me

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Antigone, How Dare We!

Antigone, How Dare We!

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Most Beautiful Boy in the World

The Most Beautiful Boy in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Summer 1993

Summer 1993

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rapture

Rapture

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rapture

Rapture

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Martin (Hache)

Martin (Hache)

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Woman Without Piano

Woman Without Piano

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Edit this entry  
12
Hollywood Ending

Hollywood Ending

2002
×
★★½
Edit this entry  
12
Radio Days

Radio Days

1987
×
★★
Edit this entry  
07
To Rome with Love

To Rome with Love

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Matador

Matador

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dogville

Dogville

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry