• Luca

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Deadly Illusions

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Rebecca

    ★★★

  • Run

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I Am Greta

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★★

  • The Night Clerk

    ★★★★

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★

  • The Nest

    ★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Earthquake Bird

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★

  • Endings, Beginnings

    ★★★½

  • The Other Lamb

    ★★★

  • Seberg

    ★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • Vivarium

    ★★★★½

  • Strange But True

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★½

  • Chasing Happiness

    ★★★★

  • Ma

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★½

  • All That We Destroy

    ★★★

  • Swallow

    ★★★★½

  • Clementine

    ★★

  • Blow the Man Down

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Red Dog

    ★★★★★

  • Driveways

    ★★★

  • Paddleton

    ★★★½

  • Judy & Punch

    ★★★★

  • Luce

    ★★★

  • Them That Follow

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Ask Dr. Ruth

    ★★★★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★

  • Vice

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★★

  • The Land of Steady Habits

    ★★★★

  • High Life

  • mid90s

    ★★★★★