Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Zola

Zola

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Enemies of the State

Enemies of the State

2020
×
Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Some Kind of Heaven

Some Kind of Heaven

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Nest

The Nest

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Deadly Illusions

Deadly Illusions

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Allen v. Farrow

Allen v. Farrow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Fort Tilden

Fort Tilden

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beast

Beast

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Edit this entry  
24
I Am Greta

I Am Greta

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Love

Love

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Judy & Punch

Judy & Punch

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Trial by Fire

Trial by Fire

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Gift

The Gift

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Are You Glad I'm Here

Are You Glad I'm Here

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Clementine

Clementine

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Love Liza

Love Liza

2002
×
★★★★
Edit this entry  
23
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Strange but True

Strange but True

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Seberg

Seberg

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Other Lamb

The Other Lamb

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Mountain

The Mountain

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Notes on a Scandal

Notes on a Scandal

2006
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Trials of Gabriel Fernandez

The Trials of Gabriel Fernandez

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Homeless: The Motel Kids of Orange County

Homeless: The Motel Kids of Orange County

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ma

Ma

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Red Dog

Red Dog

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Katie Says Goodbye

Katie Says Goodbye

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Life of David Gale

The Life of David Gale

2003
×
★★★½
Edit this entry  
15
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★★
Edit this entry