saradoss has logged 35 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Katie Says Goodbye

Katie Says Goodbye

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Life of David Gale

The Life of David Gale

2003
×
★★★½
Edit this entry  
15
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Luce

Luce

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Outside In

Outside In

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
16
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Them That Follow

Them That Follow

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Elizabeth Harvest

Elizabeth Harvest

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ideal Home

Ideal Home

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chasing Happiness

Chasing Happiness

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Jane

Jane

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ask Dr. Ruth

Ask Dr. Ruth

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Buster's Mal Heart

Buster's Mal Heart

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Climax

Climax

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
High Life

High Life

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★
Edit this entry  
09
Kusama : Infinity

Kusama : Infinity

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mary Shelley

Mary Shelley

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Greta

Greta

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry