Sarah_Ali has logged 511 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Mad Women's Ball

The Mad Women's Ball

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Novice

The Novice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The North Water

The North Water

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mirai

Mirai

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Premonition

Premonition

2007
×
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Humans

The Humans

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Limbo

Limbo

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Unclenching the Fists

Unclenching the Fists

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ascension

Ascension

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Intruder

The Intruder

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Prayers for the Stolen

Prayers for the Stolen

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Old Henry

Old Henry

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Playground

Playground

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Monsieur Lazhar

Monsieur Lazhar

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Insult

The Insult

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Taxi

Taxi

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
El Topo

El Topo

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Grau

Grau

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Her Man

Her Man

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Souad

Souad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Letter from an Unknown Woman

Letter from an Unknown Woman

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry