Sarah_Ali has logged 48 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Denial

Denial

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Double Life

A Double Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Europa Europa

Europa Europa

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wasp

Wasp

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Allen v. Farrow

Allen v. Farrow

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Your Honor

Your Honor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Door

The Door

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Remembrance

Remembrance

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Budapest Noir

Budapest Noir

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Control

Control

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ashes and Diamonds

Ashes and Diamonds

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sing

Sing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
1945

1945

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Young Ahmed

Young Ahmed

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Mirror

The Mirror

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Confidence

Confidence

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rosetta

Rosetta

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Place

The Place

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Spirit of the Beehive

The Spirit of the Beehive

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Day for Night

Day for Night

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Time Traveller

Time Traveller

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wave

Wave

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Little Bird and the Caterpillar

The Little Bird and the Caterpillar

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Balcony

Balcony

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wrapped

Wrapped

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Snow Girl

The Snow Girl

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Orchestra

The Orchestra

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Cow Who Wanted To Be a Hamburger

The Cow Who Wanted To Be a Hamburger

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bliss

Bliss

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rubber

Rubber

2010
×
Read the review Edit this entry  
04
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
My Life as a Dog

My Life as a Dog

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry