Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Fury

Fury

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kiss the Girls

Kiss the Girls

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Room

Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
17 Again

17 Again

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
American Pie

American Pie

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Life Itself

Life Itself

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★½
Edit this entry