Sort by

sarah has logged 45 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Phineas and Ferb: The Movie: Across the 2nd Dimension

Phineas and Ferb: The Movie: Across the 2nd Dimension

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Captain Corelli's Mandolin

Captain Corelli's Mandolin

2001
×
Read the review Edit this entry  
28
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Henry V

Henry V

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Descendants 2

Descendants 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Descendants

Descendants

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Sky High

Sky High

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cyberbully

Cyberbully

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Million Little Pieces

A Million Little Pieces

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Reign of Fire

Reign of Fire

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Keepers of the Covenant: Making 'Exodus: Gods and Kings'

Keepers of the Covenant: Making 'Exodus: Gods and Kings'

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Exodus: Gods and Kings

Exodus: Gods and Kings

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Swing Kids

Swing Kids

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★½
Read the review Edit this entry