Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Cleveland Abduction

Cleveland Abduction

2015
×
Edit this entry  
05
The Wedding Date

The Wedding Date

2005
×
★★★
Edit this entry  
03
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Edit this entry  
12
Lady Chatterley's Lover

Lady Chatterley's Lover

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Crush

Crush

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★
Edit this entry  
17
Love Wrecked

Love Wrecked

2005
×
★½
Edit this entry  
10
Meet Cute

Meet Cute

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
What Happens in Vegas

What Happens in Vegas

2008
×
★★½
Edit this entry  
07
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★½
Edit this entry  
03
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
I Love My Dad

I Love My Dad

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★½
Edit this entry  
20
Jexi

Jexi

2019
×
★★
Edit this entry  
20
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★½
Edit this entry  
02
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★½
Edit this entry  
31
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Our Father

Our Father

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
Keep Sweet: Pray and Obey

Keep Sweet: Pray and Obey

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Fear

Fear

1996
×
★★½
Edit this entry  
10
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Hello, Goodbye, and Everything in Between

Hello, Goodbye, and Everything in Between

2022
×
★½
Edit this entry  
25
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
The Staircase

The Staircase

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Make Up

Make Up

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Girl from Plainville

The Girl from Plainville

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Along for the Ride

Along for the Ride

2022
×
★★
Edit this entry  
05
Fool's Gold

Fool's Gold

2008
×
Edit this entry  
05
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Together

Together

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Moonshot

Moonshot

2022
×
★★
Edit this entry  
26
OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The In Between

The In Between

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry