sarah! has written 14 reviews for films during 2022.

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★★½

    all of the applause for evan peters. i will not be sleeping for a few weeks as i am highly disturbed and uncomfortable.

  • Do Revenge

    Do Revenge

    ★★★

    it really is a shame that i still want to fuck austin abrams even after watching this

  • Not Okay

    Not Okay

    ★★★½

    i am not okay with the dirty talk that came out of dylan o'brien's mouth

  • Make Up

    Make Up

    ★½

    i may or may not have skipped through every scene that did not have joseph in it

  • The Girl from Plainville

    The Girl from Plainville

    ★★★½

    did i enjoy this? yes
    did i feel uncomfy throughout the entire thing? yes
    am i going to have nightmares about glee again?
    fucking yes.

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

    callum turner is so hot that's it

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    this truly is olivia's world and we are just living in it

  • The Batman

    The Batman

    ★★★★

    rpatz being brooding and emo for 3 hours... sounds like a great time to me

  • Fresh

    Fresh

    ★★★★½

    i'm never dating or eating meat again

  • The In Between

    The In Between

    ★★

    i'm a simp for kyle allen and that is the only reason i watched this

  • Uncharted

    Uncharted

    ★★★

    this movie features tom's sweaty abs, mark wahlberg's inability to give a shit with a side of a botched australian and/or british accent from sophia taylor ali

  • Licorice Pizza

    Licorice Pizza

    i am probably in the minority here, but this was the most incoherent piece of hot garbage i have ever seen. not only was i incredibly uncomfy but i also was just monumentally confused.

    the one star is for alana haim because she was the only captivating part of this film.