Sort by

sarah has logged 502 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Newsies

Newsies

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Newsies

Newsies

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fear

Fear

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Newsies

Newsies

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry