Sort by

sarah has logged 47 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Saludos Amigos

Saludos Amigos

1942
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Three Caballeros

The Three Caballeros

1944
×
Read the review Edit this entry  
30
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Many Adventures of Winnie the Pooh

The Many Adventures of Winnie the Pooh

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Fox and the Hound

The Fox and the Hound

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bambi

Bambi

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bolt

Bolt

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Winnie the Pooh

Winnie the Pooh

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Phineas and Ferb Christmas Vacation!

Phineas and Ferb Christmas Vacation!

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Read It and Weep

Read It and Weep

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cinderella III: A Twist in Time

Cinderella III: A Twist in Time

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moxie

Moxie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fun and Fancy Free

Fun and Fancy Free

1947
×
★★
Read the review Edit this entry