Sort by

sarah has logged 208 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Project X

Project X

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
Read the review Edit this entry  
23
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Christmas Spectacular Starring the Radio City Rockettes - At Home Holiday Special

Christmas Spectacular Starring the Radio City Rockettes - At Home Holiday Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Holidate

Holidate

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry