Sort by

sarah has logged 46 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Detachment

Detachment

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fury

Fury

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Unedited Footage of a Bear

Unedited Footage of a Bear

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Villains

Villains

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Master

The Master

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Togo

Togo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry