• Vigil

    ★★★

  • The North Water

    ★★★★

  • Poly Styrene: I Am a Cliché

    ★★★★

  • The Serpent

    ★★★★

  • Clown

    ★★★★

  • Black Narcissus

    ★★★

  • The Hunt for a Killer

    ★★★

  • The Investigation

    ★★★★

  • The Pale Horse

    ★★★

  • Dolly Parton: Here I Am

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Here Comes Hell

    ★½

  • Judy

    ★★★★

  • The Truth

    ★★★★

  • Dark Encounter

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Missing Link

    ★★★

  • Amundsen

    ★★

  • Ella Fitzgerald - Just One of Those Things

    ★★★★

  • Britt-Marie Was Here

    ★★★½

  • Josephine Baker: The Story of an Awakening

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★½

  • Final Ascent: The Legend of Hamish MacInnes

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Slaughterhouse Rulez

    ★★½

  • Almost Fashionable: A Film About Travis

    ★★★★

  • Stan & Ollie

    ★★★★

  • Hunter Killer

    ★★★½

  • Venom

    ★★½

  • Overlord

    ★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • Out of Blue

    ★★½

  • Outlaw King

    ★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Peterloo

    ★★★

  • Destroyer

    ★★★

  • The White Crow

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Little Stranger

    ★★★½

  • The Equalizer 2

    ★★½

  • Skyscraper

    ★★

  • Dirt Road To Lafayette

    ★★

  • Eaten by Lions

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Nothing Like a Dame

    ★★★★½

  • Ordeal by Innocence

    ★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★½

  • Upgrade

    ★★★

  • Gringo

    ★★★

  • Death Wish

    ★★★

  • Game Night

    ★★½

  • Every Day

    ★★★½

  • Unsane

    ★★★

  • Black '47

    ★★★

  • Red Sparrow

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★½

  • The Happy Prince

    ★★★½

  • Colette

    ★★★½

  • Early Man

    ★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • The Man Who Invented Christmas

    ★★½

  • Happy Death Day

    ★★½