• The Predator

    ★★

  • The Emperor's New Clothes

    ★★★★

  • Teen Spirit

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • A Private Function

    ★★★½

  • Chappie

    ★★½

  • Mona Lisa

    ★★★½

  • Dirty Harry

    ★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★

  • The Conjuring

    ★★★½

  • Game Night

    ★★½

  • Venom

    ★★½

  • Four Sided Triangle

    ★★

  • The Disappearance of Alice Creed

    ★★★

  • Nothing Like a Dame

    ★★★★½

  • Going in Style

    ★★★

  • Vigil

    ★★★

  • Shut In

    ★★