Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
My Brother, the Alien

My Brother, the Alien

2023
×
Edit this entry  
10
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ma

Ma

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
Read the review Edit this entry  
21
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
Read prior review Edit this entry  
19
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Renfield

Renfield

2023
×
Edit this entry  
15
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
Edit this entry  
07
Eye in the Sky

Eye in the Sky

2015
×
Edit this entry  
04
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
Edit this entry  
25
Ran

Ran

1985
×
Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream VI

Scream VI

2023
×
Edit this entry  
13
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Family Game

The Family Game

1983
×
Read the review Edit this entry  
03
It's Tough Being a Man

It's Tough Being a Man

1969
×
Edit this entry  
03
An Actor's Revenge

An Actor's Revenge

1963
×
Edit this entry  
26
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
Read the review Edit this entry  
24
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
Edit this entry  
19
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
Read prior review Edit this entry  
16
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
Read the review Edit this entry  
12
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
Edit this entry  
09
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
Edit this entry  
08
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rashomon

Rashomon

1950
×
Edit this entry  
05
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wag the Dog

Wag the Dog

1997
×
Edit this entry  
31
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
Edit this entry  
30
Momotaro's Divine Sea Warriors

Momotaro's Divine Sea Warriors

1945
×
Edit this entry  
29
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
Edit this entry  
28
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
Read the review Edit this entry  
27
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
Edit this entry