Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
80 for Brady

80 for Brady

2023
×
Read the review Edit this entry  
01
Pamela, A Love Story

Pamela, A Love Story

2023
×
Read the review Edit this entry  
18
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Women Talking

Women Talking

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
M3GAN

M3GAN

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Guadalajara

Guadalajara

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
The Menu

The Menu

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
The Whale

The Whale

2022
×
Edit this entry  
30
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
Read the review Edit this entry  
04
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
Edit this entry  
07
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Woman King

The Woman King

2022
×
Edit this entry  
02
The Valet

The Valet

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
Funny Girl

Funny Girl

1968
×
Read the review Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
Lightyear

Lightyear

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
Edit this entry  
04
Grease

Grease

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Facing Nolan

Facing Nolan

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Elvis

Elvis

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Fire Island

Fire Island

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
The Lost City

The Lost City

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
Edit this entry  
04
WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
Read the review Edit this entry  
25
The Lost City

The Lost City

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cyrano

Cyrano

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
Read the review Edit this entry