Sort by

Sarah has logged 122 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Edit this entry  
02
Wild Wild Country

Wild Wild Country

2018
×
Edit this entry  
01
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
RBG

RBG

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Life Itself

Life Itself

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Confirmation

Confirmation

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
102 Minutes That Changed America

102 Minutes That Changed America

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Guadalajara

Guadalajara

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry