Sort by

Sarah has logged 117 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Bao

Bao

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
Edit this entry  
03
The Host

The Host

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dangerous Liaisons

Dangerous Liaisons

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Edit this entry  
26
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry