Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Snow Falls

Snow Falls

2023
×
Edit this entry  
25
M3GAN

M3GAN

2022
×
Edit this entry  
24
After Earth

After Earth

2013
×
Edit this entry  
18
Turistas

Turistas

2006
×
★★★
Edit this entry  
17
Creep

Creep

2004
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Lazarus Effect

The Lazarus Effect

2015
×
★★½
Edit this entry  
14
Splinter

Splinter

2008
×
★★★½
Edit this entry  
13
Sick

Sick

2022
×
Edit this entry  
13
The Hatchet Wielding Hitchhiker

The Hatchet Wielding Hitchhiker

2023
×
Edit this entry  
12
Cursed

Cursed

2005
×
★★★
Edit this entry  
11
Matilda

Matilda

1996
×
Edit this entry  
10
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★
Edit this entry  
09
Secret Window

Secret Window

2004
×
★★
Edit this entry  
04
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Hatching

Hatching

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★½
Edit this entry  
30
Life

Life

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Menu

The Menu

2022
×
Edit this entry  
19
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
Edit this entry  
12
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
Edit this entry  
31
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Edit this entry  
31
Prey for the Devil

Prey for the Devil

2022
×
Edit this entry  
31
Host

Host

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Cry_Wolf

Cry_Wolf

2005
×
★★★★
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Edit this entry  
24
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
My Best Friend's Exorcism

My Best Friend's Exorcism

2022
×
Edit this entry  
17
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Edit this entry  
16
31

31

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Boo

Boo

2005
×
★★
Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★
Edit this entry  
11
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
Mr. Harrigan's Phone

Mr. Harrigan's Phone

2022
×
★★
Edit this entry  
08
Rings

Rings

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Significant Other

Significant Other

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
The Ring Two

The Ring Two

2005
×
★★★★
Edit this entry  
04
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Fall

Fall

2022
×
★★½
Edit this entry  
02
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
X

X

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Ma

Ma

2019
×
★★½
Edit this entry