Sarah Hawkinson has logged 219 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Misery

Misery

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★
Edit this entry  
14
Come True

Come True

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Dyatlov Pass Incident

The Dyatlov Pass Incident

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
10
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Edit this entry  
09
Another Evil

Another Evil

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
Edit this entry  
07
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★½
Edit this entry  
07
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
We Need to Do Something

We Need to Do Something

2021
×
★½
Edit this entry  
05
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Wind Chill

Wind Chill

2007
×
★★★
Edit this entry  
04
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
Edit this entry  
01
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Home Room

Home Room

2002
×
★★★½
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★★
Edit this entry  
23
Kristy

Kristy

2014
×
★★★
Edit this entry  
21
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
Enemy Mine

Enemy Mine

1985
×
★★★
Edit this entry  
15
The Hole

The Hole

2001
×
★★★★
Edit this entry  
14
A Kind of Murder

A Kind of Murder

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Last Days on Mars

The Last Days on Mars

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
Mosquito State

Mosquito State

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
FernGully: The Last Rainforest

FernGully: The Last Rainforest

1992
×
Edit this entry  
08
Aniara

Aniara

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Edit this entry  
04
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Edit this entry