• The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★

  • V for Vendetta

    ★★★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★★★

  • Japan Sinks: 2020

    ★★½

  • Mulan

  • Wolf Children

    ★★★½

  • Fallen Angels

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★½

  • Late Spring

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Holes

    ★★★★

  • Home Alone

    ★★★★

  • Bee Movie

    ★★

  • Just Go with It

    ★★

  • Madagascar 3: Europe's Most Wanted

    ★★½

  • Cloudy with a Chance of Meatballs 2

    ★★½

  • If I Stay

    ★★