Sort by

SARAH🦕 has logged 31 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nerve

Nerve

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Repo! The Genetic Opera

Repo! The Genetic Opera

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Middle School: The Worst Years of My Life

Middle School: The Worst Years of My Life

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
Read the review Edit this entry  
22
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry