• Dune

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Missing Pizza

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Target Number One

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Hollywood

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • The Willoughbys

    ★★★½

  • Misbehaviour

    ★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★½

  • Isi & Ossi

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Tall Girl

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • NiNoKuni

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Tales of the City

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • What The Durrells Did Next

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Silence

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Late Night

    ★★½

  • I Am Mother

    ★★★½

  • Dumplin'

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • The Princess Switch

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Tag

    ★★½

  • The Kissing Booth

    ½

  • Book Club

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Alex Strangelove

    ★★½

  • Spinning Man

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★½

  • Pitch Perfect 3

    ★★½

  • The Greatest Showman

    ★★½

  • Wonder

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★★

  • Falsettos

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Downsizing

    ½

  • It

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★