RSS feed for sarahlyn35
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
State of Play

State of Play

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
After the Dark

After the Dark

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Vanishing

The Vanishing

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Last Boy

The Last Boy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Son of No One

The Son of No One

2011
×
Read the review Edit this entry  
06
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
Jumper

Jumper

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Man on a Ledge

Man on a Ledge

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Dead Man Down

Dead Man Down

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Crack-Up

Crack-Up

1946
×
★★
Edit this entry  
06
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
Edit this entry  
06
DeepStar Six

DeepStar Six

1989
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Serenity

Serenity

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Beast

Beast

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
★★★★
Edit this entry  
06
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★
Edit this entry  
06
Turner & Hooch

Turner & Hooch

1989
×
★★★
Edit this entry  
06
K-9

K-9

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
06
A-X-L

A-X-L

2018
×
★★
Edit this entry  
06
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★
Edit this entry  
06
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Beyond White Space

Beyond White Space

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Executioner's Song

The Executioner's Song

1982
×
★★★
Edit this entry  
06
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★
Edit this entry  
06
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★★
Edit this entry  
06
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★★
Edit this entry  
06
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Back Roads

Back Roads

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Gunless

Gunless

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
06
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Creed

Creed

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Eye in the Sky

Eye in the Sky

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Good Kill

Good Kill

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Domestics

The Domestics

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
World Gone Wild

World Gone Wild

1987
×
★★★★
Edit this entry  
06
Alien Nation

Alien Nation

1988
×
★★★★
Edit this entry  
06
A Cry in the Dark

A Cry in the Dark

1988
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Beach

The Beach

2000
×
★★★★
Edit this entry  
06
Lord of the Flies

Lord of the Flies

1990
×
★★
Edit this entry  
06
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★★
Edit this entry